پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی آنلاین

سفارش آنلاین صنعت سازان گواه

کاتالوگ شرکت صنعت سازان گواه

رنو

رنو

رنو، (به فرانسوی: Renault)‏ شرکت خودروسازی فرانسوی و خودرو ملی فرانسه است، که به تولید اتومبیل‌های سواری، ون، کامیونت، کامیون، تریلر، تراکتور، آتوریل، اتوبوس و خودروهای برقی و ... مشغول است. دفتر مرکزی رنو در بولونی بیانکور، فرانسه قرار دارد.
رنو همچنین دارای شرکت های تابعه بانک RCI (تامین منابع مالی خودرو) و همچنین مالک 100٪ تجهیزات کشاورزی CLAAS آلمان در سال 2008 شد.
شرکت رنو در سال ۲۰۱۱ پس از گروه فولکس‌واگن و پژو سیتروئن به‌عنوان سومین خودروساز اروپا از نظر تولید خودرو شناخته‌شد. این شرکت هم‌اکنون در رتبه نهم از نظر تولید خودرو در شرکت‌های خودروسازی جهان قرار دارد.
شرکت رنو مالک شرکت خودروسازی رومانیایی داچیا و شرکت کره‌ای رنو سامسونگ موتورز است. در حال حاضر کارلوس غصن در جایگاه مدیرعامل و رییس هیئت مدیره رنو، عملأ سکان رهبری این شرکت فرانسوی را در دست دارد. وی همین مناصب را نیز در شرکت ژاپنی نیسان برعهده دارد.
این دو کمپانی در پی ادغام و راه‌اندازی گروه رنو-نیسان آلیانس، هم‌اکنون به‌عنوان چهارمین گروه خودروسازی بزرگ جهان از نظر تولید محسوب می‌شوند. دولت فرانسه با در اختیار داشتن ۱۵٪ درصد از سهام رنو، بزرگترین سهام‌دار آن محسوب می‌شود.
همچنین رنو سهام دار شرکتهای دیگری به شرح زیر میباشد.
رنو SAS 100% -
RCI بانک 100% -
داسیا ( داچیا ) 99.40% -
سامسونگ موتورز 80.10% -
نیسان 43.40% -
لادا - AvtoVAZ 25% و بیشتر -
دایملر 1.50 % -
شرکت فرانسوی رنو همچنین فعالیت گسترده‌ای در مسابقات اتومبیل‌رانی و موتوراسپرت داشته و تیم فرمول یک رنو در طول سال‌های گذشته، یکی از موفق‌ترین تیم‌های فرمول یک بوده‌است.
همچنین رنو اولین شرکت اتومبیل سازی است که دارای کانال تلوزیونی میباشد : Renault TV

 

ادامه مطلب: رنو

ولوو

ولوو

ولوو، (به سوئدی: volvo)‏ یک شرکت سوئدی سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات آن است. از جمله تولیدات این شرکت تریلی، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، سامانه‌های پیش‌رانش دریایی و صنعتی، تجهیزات هوافضا و خدمات مالی است.
شرکت ولوو کار خود را در ۱۴ آوریل ۱۹۲۷ به عنوان شرکت خودروسازی در شهر گوتنبورگ سوئد آغاز کرد. این شرکت در آغاز شاخه‌ای از شرکت بلبرینگ‌سازی اس‌کااف بود.

ایسوزو

ایسوزو

ایسوزو یک شرکت ژاپنی سازنده خودرو، وسایل نقلیه باربری و کامیون‌های سنگین است. ایسوزو در آوریل ۱۹۳۷ بنیان گذاشته شد. دفتر این شرکت در شهر توکیو جای دارد. در سال ۲۰۰۵، ایسوزو به بزرگترین تولیدکننده کامیون‌های سنگین و متوسط جهان تبدیل شد.

 

مرسدس بنز

مرسدس بنز

مرسدس بنز
مرسدس بنز، که در فارسی بیشتر به بنز معروف است، نام خودروهای ساخت شرکت دایملر است. این شرکت ادامه قدیمی‌ترین سازنده خودرو در جهان است. گوتلیب دایملر و کارل بنز، دو مخترع آلمانی موتور چهار زمانه، پس از مدتی کار مستقل، شرکت دایملر-بنز را در سال ۱۹۲۶ تأسیس کردند و محصولات خود را به پیشنهاد نخستین نماینده فروش خود، مرسدس گذاشتند که از نام دختر این نماینده گرفته شده بود.
دایملر کرایسلر
در سال ۱۹۹۸ شرکت دایملر-بنز با پرداخت مبلغ ۳۶ میلیارد دلار اقدام به خرید شرکت آمریکایی کرایسلر نمود. با این خرید شرکت دایملر-کرایسلر تأسیس شد. پس از تاسیس شرکت جدید دایملرکرایسلر، تولید اتومبیل‌ها با نامهای تجاری قدیمی ادامه یافت. با اینکه در ابتدا استفادهٔ مشترک از فناوری‌های دو شرکت بصورت محدود پیش‌بینی شده بود، اما ساخت خودروهای آمریکایی دوج مگنوم، دوج چارجر، کرایسلر ۳۰۰ و کرایسلر چلنجر مدل ۲۰۰۹ اصولاً به خاطر استفاده از فناوری دایملر امکان پذیر شد. طرف آمریکایی امکان استفاده از موتورهای دیزل دایملر را در خودروهای کرایسلر پیدا کرد.
در سال ۲۰۰۷ به دلیل کارکرد ضعیف کرایسلر، شرکت دایملر سهام کرایسلر را به یک موسسه مالی فروخت و به شراکت تجاری با کرایسلر پایان داد.شرکت دایملر کرایسلر متعاقباً به شرکت دایملر آ گ تغییر نام داد

مطالب مرتبط

فهرست محصولات تولیدی براساس شرکت های خودروسازی

       1  2  3  4  5  6   8  9